Aromaterapie pro děti jako přírodní řešení mnoha problémů
Zastavte se u mě!
Služby
Aromaterapie je ideální přírodní a voňavá forma léčení. Jedná se o terapeutickou metodu, která je založená na využití vonných éterických olejů a květinových vod. Tyto přípravky obsahují výtažky a účinné látky ze silic rostlin. V našem novém článku se dočtete, jaké oleje a vody mít ve vaší přírodní domácí lékárničce.
Bolí vaše dítko zoubky či bříško? Má teplotu, rýmu a kašel? Trápí ho vyrážka? Spálilo se o sporák? Bodnul ho komár nebo si odřelo kolínko? Na všechny tyto problémy existují i éterické oleje.
Ve vaší lékárničce by proto neměly chybět tyto oleje: levandule, heřmánek, geránium, eukalyptus, borovice, máta a druhy citrusů.
Výbornými pomocníky jsou: Hydroláty neboli květinové vody, olejíčky a éterické oleje.
Jsou-li čistě přírodní, mají blahodárné, léčivé účinky a nádherné vůně.
Hydroláty (květinové vody)
Jsou většinou vedlejší produkty při výrobě éterických olejů parovodní destilací. A naopak na rozdíl od éterických olejů mají nejslabší koncentraci. Jsou však plné cenných látek. Tím, že je nejjemnější, je nejlepší a nejbezpečnější pro ty nejmenší.
Například: když má vaše dítě teplotu, nastříkejte celé jeho tělíčko květinovou vodou Neroli.
Rostlinné (masážní) oleje
Jsou nejvhodnější na masáže a natírání. Působí blahodárně jak na pokožku, tak například na zklidnění dítěte, či na bolení bříška.
Například: na modřinu vtírejte olej geránium.
Éterické oleje
Jsou nejsilnější a s největší koncentrací. Mají svá pravidla pro bezpečné užívání. O jejich užívání se raději nejdříve poraďte s aromaterapeutem. Někdy i 1kapka je hodně.
Vhodné jsou nakapat do aromalampy.
Například: na dýchací cesty kápněte do aromalampy citron, eukalyptus a borovici
Formy použití/léčení:
Koupele – éterický olej musíte nejdříve nakapat/rozpustit v nosném emulgátoru (rostlinný olej, med, smetana) a potom přidat do koupele.
Inhalace – aromalampa – nejlepší je s velkou miskou (na vodu a éterický olej), která je posazena výše nad čajovou svíčkou, aby se voda rychle nevypařila a éterický olej nepřipaloval.
Obklady – rozpusťte 2 -3 kapky éterického oleje v nosném emulgátoru, nalijte do ½ litru vody (37’C) a vložte do toho hadřík/kapesník a přiložte.
Masáže – rostlinný/masážní olejjemně vtírejte s vodou či s hydrolátem.
Já při masáži dětí nejraději používám olej sladký pomeranč. Jsou po ní radostné a spokojené.